Pytania i odpowiedzi

Znajdziesz tutaj najczęściej zadawane pytania odnośnie stron www wraz ze szczegółowymi odpowiedziami i wzorami naszych umów. Bez drobnego tekstu i podstępnych kruczków!

Jak wygląda proces realizacji strony?

1. Jeśli posiadasz specyfikację strony, wyślij ją nam na adres: biuro@web360.pl.

2. Jeśli nie posiadasz gotowej specyfikacj wypełnij brief. Jest to ankieta, która pozwoli nam określić Twoje potrzeby. Jeśli zajdzie taka potrzeba wyślemy dodatkowo krótką listę pytań. Na tej podstawie przygotujemy dokładną wycenę Twojej strony.

3. Po akceptacji wyceny możemy zabrać się za projekt i specyfikację (jeśli jej nie było). Koszt projektu jest wliczony w cenę strony, jednak jest płatny z góry.

3.1. Projekt strony głównej: 400 zł (obowiązkowy).

3.2. Projekt jednej dodatkowej podstrony gratis.

3.3. Projekt każdej kolejnej podstrony: 100 zł (dobrowolny).

Przykład: Klient zaakceptował wycenę strony www w wysokości 2299 zł. Podstawowy koszt projektu to 400 zł. W tej cenie otrzyma projekt strony głównej oraz strony „Aktualności” (którą wybrał jako dodatkową stronę gratis). Dodatkowo zdecydował się na projekt strony „O nas”. Koszt projektu wyniesie 500 zł (400 + 0 + 100). Po zrealizowaniu całej strony otrzyma drugą fakturę w wysokości 1799 zł (2299 - 500 zł).

3.4. W przypadku bardzo zaawansowanych stron koszt projektu obliczany jest indywidualnie.

4. Jeśli będziesz miał jakieś uwagi do projektów, dopracujemy je aż do momentu, w którym będziesz w pełni zadowolony. Do tego momentu możesz zrezygnować bez ponoszenia żadnych dadatkowych kosztów.

5. Po akceptacji projektu i specyfikacji przygotujemy umowę (sprawdź jak wygląda umowa.)

6. Po podstawie zaakceptowanych projektów stworzymy gotową stronę. Podstrony bez wcześniejszej wizualizacji zostaną zaprojektowane na wzór wcześniej zaakceptowanych projektów.

7. Zainstalujemy gotową stronę pod testowym adresem twojanazwa.web360.pl. Czas na końcowe poprawki.

8. Po opłaceniu końcowej faktury zainstalujemy stronę w wybranym przez Ciebie miejscu. Wyślemy też instrukcję obsługi strony (panelu administracyjnego).

9. Naszym priorytetem jest zadowolony klient. Dlatego jeśli będziesz miał dodatkowe drobne poprawki, pytania lub coś nie będzie działać, to z chęcią Ci pomożemy bez dodatkowych kosztów, nawet po zakończeniu zlecenia.

Jaki CMS i dlaczego WordPress?

Jako system zarządzania treścią wybraliśmy sprawdzony WordPress. Z uwagi na popularność tego systemu istnieje wiele gotowych rozwiązań, które znacząco zmniejszają koszta i czas stworzenia nowej strony www dla zleceniodawcy. Jako rekomendację dla WordPress’a niech posłuży fakt, że około 26% stron na świecie jest napędzane tym silnikiem, w tym takie potęgi jak:

  • The New York Times
  • Wall Street Journal’s Speakeasy
  • People Magazine
  • National Geographic
  • Forbes

Czy korzystamy z gotowych szablonów i pluginów?

Nie korzystamy z gotowych szablonów z wielu powodów. Zazwyczaj tylko część elementów szablonu spełnia wymagania naszych klientów, co oznacza konieczność ich przerabiania. Wiąże się to często z większą ilością pracy niż napisanie dedykowanego projektu od podstaw. Generują one też duże ilości niepotrzebnego kodu, który zwalnia i pogarsza działanie strony.

Wykorzystujemy za to gotowe pluginy do obsługi zaplecza strony. Korzystamy tylko ze sprawdzonych i dobrze zaprojektowanych rozwiązań, które znacząco ułatwią klientowi obsługę jednocześnie nie spowalniając strony.

Aktualizacje systemu

Co jakiś czas zostają wydane aktualizacje do systemu WordPress, które poprawiają jego działania, ulepszają zabezpieczenia lub wprowadzają nowe funkcje. Dobrą praktyką jest utrzymywanie swojego systemu w uaktualnionej wersji, dlatego przez rok od skończenia zlecenia gwarantujemy 4 nieodpłatne aktualizacje systemu i pluginów. Po tym okresie, jeśli chcesz posiadać najnowszą wersję systemu, aktualizacja to koszt 200 zł netto.

Jeśli zdecydowałeś się na pełną obsługę strony przez WEB360, wszystkie aktualizacje będą wliczone w cenę utrzymania.

Jak wygląda umowa na realizację strony www

Wzór umowy na realizację strony www.

Czym są "indywidulne mechanizmy"?

Indywidualne mechanizmy to rozwiązania, które musimy opracować specjalnie na potrzeby Twojej strony. Może to być na przykład konfigurator produktu, zaawansowana galeria stworzona zgodnie z twoją specyfikacją czy odtwarzacz video.

Szybkie pytanie? Szybka odpowiedź!

100% spam FREE!Twoje dane zostaną wykorzystane tylko do odpowiedzi na zadane pytanie. Nigdy nie wysyłamy spamu!